Picpoul de Pinet ‘Brechallune’
Een late pluk wijn van het meest bevoorrechte stukje picpoul-wijngaard, als een ware cru dus. De wijn krijgt naast die late pluk nog een extra push in smaak door het sap 5 maanden ‘sur lie’ (op zijn eigen gisten) te laten liggen. Resultaat: verbluffend sterke wijn die veel seafood-smaken omhelst en zelfs beter maakt.
Over deze wijn:
- Land: Frankrijk
- Regio: Languedoc
- Jaartal: 2021
- Druif: picpoul
- Inhoud: 0,75L
- Aantal: 6 stuks
- Spijsadvies: in boter gebakken platvis, gegrilde zeebaars, oesters van de bbq
- Wijnkelder: Deze witte piquepoul, die het resultaat is van een perceelselectie, wordt laat geoogst en 5 maanden op fijne droesem gerijpt. Deels gerijpt in amphore.
Lees meer over deze wijnboer:
Languedoc, Frankrijk
Domaine La Croix Gratiot
La Croix Gratiot: jonge wijnmaakster Anaïs, die het domein zo'n 8 jaar geleden nieuw leven in heeft geblazen, begint langzaam maar zeker op te vallen met haar mooie, zeer goed gemaakte wijnen uit de Languedoc. Wij voeren een prachtige Picpoul de Pinet, maar ook witte blends die opvallen door zuiverheid, mineraliteit en elegant fruit.
Meer over deze wijnboer en de wijnen