Parcellaire Blanc
Johannes heeft de ambitie i.v.m de klimaat veranderingen hoger gelegen gebieden om te zoeken met een koeler klimaat. Deze druiven zijn afkomstig van 3 koude wijngaarden gelegen op de noordhellingen of bovenop de berg. De wijngaarden liggen dicht langs de bosranden en behoren tot de oudste percelen. Een unieke smaakbeleving die volg geel fruit spreekt met een ziltige toets.
Over deze wijn:
- Appallation: Geelfruit - ziltig - lange afdronk - vegan
- Certification: Biodynamic
- Grape Variety: 62% pinot blanc, 38% sauvignon blanc
- Soil type: clay and sand
- Wine maker: Johannes Zillinger
- Vinification: Spontaneous and malolactic fermentation, Pinot Blanc 'whole bunch' in amfora. After pressing the wines ages on 500L barrels. Sauvignon Blanc ferments in old Numen barrels, aging 8 months under flor.
Lees meer over deze wijnboer:
Weinviertel, Oostenrijk
Johannes Zillinger
Het familiebedrijf van Johannes Zillinger heeft veel ervaring als het gaat om biologisch en biodynamisch wijnmaken. Sinds de jaren '80 is vader Hans Zillinger overgegaan op biologische landbouw, als een van de pioniers in Oostenrijk. Sinds 2013 heeft zoon Johannes er nog een schepje bovenop gedaan door biodynamisch te gaan werken. Volgens hem geeft deze benadering de druiven meer vitaliteit, en zo krijgt de wijn meer krachtige aroma's. Zillinger heeft zijn wijnen opgedeeld in 3 kwaliteitsniveaus: 'Velue' - toegankelijke natuurwijnen, 'Reflexion' - wijnen uit één wijngaard, met optimale reflectie van gaard en oogstjaar, en 'Numen' - pure natuurwijnen, met weinig menselijke invloeden.
Meer over deze wijnboer en de wijnen